Souhrn informací k individuální domácí přípravě v období omezení trénování

Jak jsme deklarovali na našem krajském online semináři, přinášíme ucelené informace kde čerpat potřebnou inspiraci v období vládních omezení klasického organizovaného tréninku.

Jeden ze zdrojů inspirace je YOUTUBE. FAČR v rámci svého edukačního projektu zřídil speciální svůj kanál TRÉNUJ DOMA právě pro potřeby domácího sportování. Ten má za cíl prostřednictvím video materiálů nabídnout všem hráčům, trenérům i široké veřejnosti možnost individuální přípravy v omezené formě, která souvisí s vyhlášeným nouzovým stavem.

Obsahová struktura je rozdělena na tyto složky:

HERNÍ DOVEDNOSTI

BRANKÁŘSKÁ CVIČENÍ

KONDICE, POSILOVÁNÍ, KOMPENZACE

DĚTSKÉ AKTIVITY

Pokud koukneme do regionu, tak lze čerpat i z videí FOTBALOVÉ ŠKOLY ROMANA KUČERY. Jedná se zejména o kondiční přípravu pro starší fotbalisty.

FOTBALOVÁ ŠKOLA ROMANA KUČERY

Důležitou součástí každého sportovce je zdravá a vyvážená strava. Informace k tomuto tématu najde na linku projektu MŮJ PRVNÍ GÓL.

STRAVA FOTBALISTŮ

Jedním z tématu dnešních dní je i motivace k domácí individuální přípravě. Způsobů může být několik. Cílem každého by však mělo být vytvořit motivačně hravé prostředí k vlastnímu rozvoji sportovce. A to třeba za využití inspirativních videí .

Inspirativní způsoby:

Projekt FŠ Třebíč

Přes trénování ke gólu – jednoduchá motivační hra pro přípravkové děti

Dovednostní panáček – motivační hra pro nejmenší

Zajímavý nápad soupeření dvou týmů ze severu Čech

Ježourova výzva – jednoduchá motivace pro přípravkové děti z dílny FKM Vysočina Jihlava

V této době moderních technologií se lze s hráči spojit v prostředí virtuálního světa. A to díky několika dostupných aplikací. Námi odzkoušená je aplikace ZOOM. Její bezplatná verze umožňuje zřídit meeting v počtu do 100 osob v trvání 40 minut. Můžete tímto způsobem s dětmi navázat kontakt a zeptat se jich například jak jim domácí příprava jde a s čím by třeba potřebovaly poradit.

Odkaz na stránky aplikace

Návod na používání aplikace

Jednoduchý návod jak se ke schůzce přihlásit

Další důležitou částí je osvěta rodičů a dětí proč jít ven. Zejména v této době může být pro rodiče obava „co když dítě onemocní“. Určitou osvětu k propagaci pohybu venku je článek která je níže přílohou. Další skvělou osvětou jsou internetové stránky s názvem jdeteven.cz. Spousta nápadů, informací a inspirace.

Tréninky dětí v zimním období, proč!!

www.jdeteven.cz

Naprosto úžasné vide od dětí KDYŽ JDEME VEN:-)

Přejeme všem hlavně pevné zdraví. Věříme, že nebude trvat dlouho a vrátíme se všichni na fotbalové trávníky, kam každý fotbalista a trenér patří.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s